5 основних трендів нерухомості в 2021 році

Тренды развития недвижимости в 2021 году

Пандемія в 2020 році вплинула на всі сфери життя і бізнесу, так що ринок нерухомості, природно, не міг залишитися осторонь. Що змінилося за цей рік? Експерти кажуть в першу чергу про звички покупців і про те, що вони стали по-іншому дивитися на ті проекти, які пропонуються забудовниками. Чи зміниться у зв’язку з цим ринок нерухомості в 2021 році? Безумовно.

Нові тренди розвитку ринку нерухомості в умовах нової реальності

Основне, на що вплинула пандемія, – це поведінка людей, а вже воно безпосередньо вплинуло на сферу нерухомості. Люди стали більше часу проводити вдома. Отже, їх ставлення до житлового простору суттєво змінилося. І в результаті вже зараз можна побачити, які тенденції знайдуть свою реалізацію в 2021 році.

Збільшення вартості нерухомості – тренд номер один

Дорогий долар для українців вже не новина, вони цілком звикли жити в таких умовах. У той же час кожен новий виток курсу викликає до життя дві протилежно спрямовані тенденції: певна частина покупців приймає рішення відкласти великі покупки на більш пізній термін, в той час як інші, навпаки, намагаються вкласти гривню в якісь активи, щоб ризики курсу для них стали мінімальними.

При цьому значний відсоток від другої частини покупців вважає за краще не залишати кошти на депозитах, а вкласти їх в придбання нерухомості. І це логічно, тому що вартість реальних резервних ресурсів завжди зростає, якщо вартість реальних грошей падає. А оскільки нерухомість і є основний резервний ресурс, є всі передумови до того, щоб вартість квадратного метра пішла вгору. Інвестиційний попит на цьому тлі також буде підігріватися.

При цьому через те, що забудовникам стало складніше отримувати дозвіл на будівництво (а до цього привела, зокрема, і реформа Державної архітектурно-будівельної інспекції), кількість пропозицій на ринку росте дуже повільно. І як підсумок – ціни ростуть швидше, ніж інфляція. Прогнози експертів такі, що на первинному ринку квадратний метр коштуватиме на 11-13% більше вже через рік.

Якість концепції важливіша за кількість квадратних метрів

Покупці починають по-іншому ставитися до якості придбаного ними житла. Вони хочуть отримати не просто квартиру для життя, а максимально комфортне місце, власний мікросоціум з однодумцями. У підсумку 2021 рік обіцяє стати роком переходу до концептуальних комплексів, які надають можливості для відпочинку і в цілому більш комфортні. В результаті новобудова буде цінуватися відповідно до формату життя в ній.

Чарльз Монтгомері висловлює думку, що в майбутньому люди повинні мати можливість не тільки жити в комплексах, але і працювати і відпочивати там же – з цих факторів і складається побут щасливої людини.

Що це означає для забудовників? Що вони повинні будувати майданчики для дітей та занять спортом, активно озеленювати територію і створювати умови для відкриття фітнес-центрів. Добре, якщо поруч є рекреаційна зона – покупці звертають на цей факт все більше уваги.

Інноваційні технології обов’язкові до впровадження

Колись комплексний підхід до організації системи безпеки вважався елементом додатковим, але тепер він перейшов в розряд основних. Причому закрита територія – більше не єдиний критерій, маст хев – це різноманітні розумні технології для самого будинку і квартири, тобто люди віддають перевагу тим комплексам, де є датчики руху, затоплення, відкриття вікон і так далі. Якщо людина може відстежити стан своєї квартири зі смартфона в режимі онлайн, він придбає її практично без коливань.

Біометричне розпізнавання – новий тренд. Сканери відбитків пальців і обличчя стають все більш популярною тенденцією. Мешканці хочуть бути впевнені в тому, що сторонній, у якого не буде карти доступу і якого не занесли в базу даних, потрапити в будинок не зможе.

Також багато забудовників пропонують покупцям можливість дивитися, що відбувається на прибудинковій території, де встановлені камери відеоспостереження. Картинка транслюється на смартфон в режимі онлайн.

Ефектна архітектура – це важливо

Сучасний споживач хоче жити в красивому місці і готовий за це платити. Сірі монолітні споруди провокують пригніченість, а нестандартні і цікаві – піднімають настрій. Чи варто дивуватися тому, що покупець завжди робить вибір на користь архітектури? Вони хочуть приходити додому і бачити красивий будинок – тому забудовники також роблять вибір на користь цікавих архітектурних рішень, вентильованих фасадів і екологічних матеріалів – вже в наступному році всі ці фактори будуть мати для покупців набагато більше значення, ніж навіть в нинішньому.

Таким чином, можна відзначити кілька основних тенденцій, на які будуть робити ставки далекоглядні забудовники, – це багатофункціональність комплексу, впровадження інноваційних систем безпеки і екологічних технологій. В результаті “на коні” виявляться ті, хто зробить ставку на якість концепції та сервіс.