Вартість житла: яка доля ринку?

Стоимость жилья: куда кривая выведет?

Для зведення масштабних проектів сучасні забудовники Києва намагаються кооперуватись.

У поточному році витрати девелоперських компаній, необхідні для будівництва нових житлових комплексів, можуть зрости в межах 15-20%. Цей факт був озвучений Дариною Бедей, яка є керівником розвитку проектів Citex Development.

Як підтверджують самі представники внутрішнього ринку по будівництву, вартість квартир у нових комплексах до завершення року стане вище на 10-15%. Такий фактор безпосередньо пов’язаний зі зростанням витрат на інфраструктурний розвиток, а також зі збільшенням заробітної плати будівельникам, зростанням цін на будматеріали, інше.

Якщо говорити про житло економ-класу, то в цьому випадку подорожчання будівельного процесу планується в межах відсотка і квартири подорожчають приблизно на 3-5%.

Як зауважила Дарина Бедя, зараз пропозиції перевищують попит приблизно на 40%. І саме це є стимулюючим фактором для девелоперів, які більш уважно почали лояльніше ставитися до питання планування майбутніх ЖК.

При цьому експерт зазначила, що в рамках поступового зростання витрат на будівництво нових будинків велика частина компаній намагається здійснювати проекти спільно з іншими девелоперами.

Так, наприклад, в порівнянні з минулим роком, чисельність партнерських проектів може зрости від 10 до 17%. А в майбутньому році їх кількість може перевищити 20%, – впевнена Д. Бедя.