Світові тенденції домобудівництва

Енергоефективне будівництво поступово з модної тенденції перетворюється на необхідність, особливо в тих країнах, що відрізняються суворістю клімату. Масивні стіни з дерева та цегли перестали бути такими затребуваними – будівельний ринок, як і решта, бореться за те, щоб економити енергоресурси.

тенденции домостроения

Якнайкраще для цієї боротьби підходять сучасні будинки з екопанелей. Вони не лише екологічні та довговічні, а й по-справжньому теплі. Чому ці будинки мають унікальні енергозберігаючі властивості? Все дуже просто: стіни, дах та перекриття в значній мірі складаються з ефективного утеплювача. Саме такі будинки будуються у Норвегії, Фінляндії, Канаді та навіть на Алясці.

Треба сказати, що для будівництва енергозберігаючих будинків застосовуються різні матеріали. Так, у Північній Америці вже у 90-ті роки здобули велику популярність ізольовані екопанелі. Поступово технологія поширилася у всьому світі, і сьогодні СІП-панелі задовольняють потреби більшості. Нічого дивного в цьому немає, оскільки вони дозволяють заощаджувати буквально з перших днів – рахунки на енергоресурси в холодну пору року не варто навіть порівнювати із сусідськими, оскільки менші вони в кілька разів.

Будівельний ринок США явно очікує на серйозні зміни на тлі заяв про те, що індивідуальне домобудування з СІП-панелей передбачає захоплення 5% усієї сфери. А в Канаді та Японії таку технологію застосовують навіть для будівництва багатоповерхових будинків та шкіл.

Український будівельний ринок теж виявив інтерес до цієї технології, хоч і з запізненням, але досить активно, особливо якщо говорити про північні та центральні регіони, де це найбільш актуально. Але і на півдні України СІП-панелі стають дедалі популярнішими, оскільки передумов для цього достатньо.

Так, побудовані будинки за цією технологією не лише довговічні та теплі, вони ще й якісні та затишні. Відрізняються доступністю у зведенні та дають істотну вигоду в експлуатації. Завдяки різноманітності дизайн-проектів кожен замовник може вибрати саме той варіант, який йому підходить, а будувати будинки з СІП-панелей можна у будь-якій місцевості.

Технології, які скорочують час будівництва та його вартість, розвиваються сьогодні дуже швидкими темпами, стаючи все більш енергоефективними та при цьому екологічними. А те, що вони поставлені на індустріальну основу, лише знижує їхню вартість.