Будівництво проектів збільшиться на 30-35%

Створення та реалізація якісного будівельного проекту збільшиться в ціні як мінімум на 30-35%. Таке стрімке зростання вартості будівництва пов’язано з тим, що компанії-забудовники все більше свою увагу акцентують на створенні комфортного середовища для життя, докладають максимум зусиль до того, щоб втілити в реальність всі побажання клієнтів.

Експерти говорять про те, що витрати на створення таких проектів виростуть на 30-35% буквально впродовж наступних трьох років. Наприклад, у 2021 році прогнозують збільшення витрат на 20% на забудову якісних проектів. Надалі впродовж трьох років вони можуть зрости більш ніж на 30-35%.

У чому причина такого різкого підвищення собівартості будівництва? Все це безпосередньо пов’язано з тим, що компанії-забудовники намагаються створити максимум комфорту для життя, прагнуть ідеально облаштувати внутрішній простір ЖК. Також багато уваги приділяється будівництву паркінгів (як наземних, так і підземних). Крім того, ціна підвищується через те, що компанії перекваліфіковуються, починають працювати з енергозберігаючими технологіями.

Спеціалісти прийшли до висновку, що український ринок перебуває на стадії поділу за характеристиками якості виконуваної роботи. Все це відбувається через те, що конкуренція на ринку будівництва нерухомості величезна, а попит обмежений. Якщо економічні умови будуть цьому сприяти, то в 2021 році вартість житла зросте як мінімум на % інфляції.

На думку спеціалістів, для того щоб ринок розвивався в 2021 році, потрібно вирішити кілька питань. По-перше, слід повністю реформувати Державну архітектурно-будівельну інспекцію, прийняти закон, який буде захищати інвесторів, а також закон, що вирішує проблеми з недобудовами. Варто було б також розглянути і внести механізми для реконструкції старого житла. Також варто розглянути варіант створення маневреного фонду комунального житла. Для того щоб ринок будівництва успішно розвивався і вдосконалювався, на державному рівні повинні вирішуватися питання для усунення всіляких «підводних каменів» при створенні проекту і виконання будівельних заходів. Це полегшить роботу забудовників.